Кауфман Кауфман
Біографія Про ВлодКауфмана Виставки та проекти Акції, виставки Преса Відео

 

Мистецьке Об'єднання Дзига

Журнал ЧЕТВЕР

Интерактив, мультимедия

Акції, виставки

«L?» — помноження культур Любліна і Львова
6-7 червня 2009 року

Із  3 до 5 квітня у Любліні відбуватиметься проект  «L?» , який презентуватиме мистецьке середовище Західної України. Куратором з української сторони виступає «Дзиґа».
Ідея проекту «L?» полягає у створенні нагоди для зустрічі різних творчих середовищ Любліна і Львова. Насамперед це представники «молодого», експериментального, незалежного, альтернативного, сучасного мистецтва та культури. Безпосередній контакт має стати шансом для обміну знаннями та досвідом, зокрема обміну «ноу-хау» в царині мистецтва і культури, що в майбутньому сприятиме зміцненню зв’язків, а також ініціюванню та реалізації культурних проектів.

Групи, які беруть участь в проекті, створюються у такий спосіб, щоб якнайширше представити спектр творчості культурних осередків міст. Окрім митців візьмуть участь менеджери культури, куратори виставок, аніматори, журналісти та публіцисти, представники громадських організацій.
Цьогорічна квітнева едиція «L?» в Любліні є певним віддзеркаленням попереднього культурного штурму Львова митцями Любліна, котрий відбувся у листопаді 2008 року. Тією чи іншою мірою проекти, що представлятимуться в Любліні, інспіровані горизонтальними комунікаціями між митцями України та Польщі. Це гарантує, як мінімум, комфортність їх реалізації в просторі Любліна.

Принциповим критерієм визначення проектів, що демонструватимуться цього року в Любліні, був «динамічний процес» реалізації пропонованих ідей та концепцій, які починають своє публічне життя саме з «L?» і, маємо надію, успішно продовжаться в інших територіальних та часових вимірах.
Другим аспектом формування програми був процес усвідомлення кожним з учасників проекту «L?», як форми та території, що актуалізує артистичні зусилля всієї групи разом і кожного митця зокрема. Також важливе потенційне сприйняття міста Любліна, як органічного і комфортного простору для мистецької самореалізації, особливо в контексті здобуття Любліном статусу культурної столиці Європи 2016 року.
Цьогорічне представлення в Любліні українського мистецького середовища сформоване з трьох сторін:
• Візуальне мистецтво представлене 10 проектами (малярство, інсталяції, мультимедіа, перформанс, фотографія) за участі 20 авторів під загальним куруванням Володимира Кауфмана. Здебільшого автори є молодими митцями у найцікавішому періоді свого безкомпромісного творчого злету.
• Музичний блок протягом трьох вечорів сформований із середовища «JazzClub.Lviv», що об’єднує близько 200 музикантів, представлений трьома джазовими проектами, які мають яскраву українську етнічну основу, та двома проектами молодих митців, що працюють у сфері «нових медій» (електронна музика і відеомистецтво).

• Театр презентує Фестиваль аматорського мистецтва «Драбина», а зокрема минулорічні переможці фестивалю – театр «Next Step».

Кожен з проектів поза своєю здоровою амбітністю є відкритим (і в очікуванні) для енергетичного і досвідового нового імпульсу від «L?» .